Pytania i odpowiedzi

Co muszę zrobić, żeby zagwarantować dziecku miejsce na campie?

Aby zarezerwować miejsce należy wypełnić formularz zapisu online dostępny przy każdym opisie campu. Po wypełnieniu zgłoszenia wyślemy mailowo potwierdzenie rezerwacji miejsca, a następnie utworzymy konto w naszym systemie, aby można było podpisać elektroniczną umowę. Rodzic otrzymuje również dostęp do wszystkich dokumentów wypoczynku.

Do kiedy i w jakiej wysokości są płatności?

Płatności podzielone są na dwie/trzy/cztery transze w zależności od terminu zapisu – zaliczka płatna jest przy zgłoszeniu dziecka i kolejne wpłaty zgodnie z informacją mailową przesłaną rodzicowi po zarezerwowaniu przez niego miejsca.

Jak długo trwa podróż?

W zależności od destynacji nasza podróż trwa od 3 do 7 godzin. W trakcie podróży zatrzymujemy się na postoje tak, aby każdy uczestnik mógł skorzystać z toalety i zjeść zabrany ze sobą posiłek.

Co zabrać do jedzenia i picia na drogę?

Na podróż autokarem warto zabrać ze sobą plecak, a w nim ulubione kanapki, lekkie przekąski oraz napój.

Jak spakować się na wyjazd?

Na wyjazd wystarczy dziecku średniej wielkości walizka. Polecamy przygotować walizkę na kółkach. Przed wyjazdem udostępniamy rodzicom pomocną listę rzeczy do spakowania tak, aby dziecku niczego nie zabrakło na campie. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj: (przekierowanie do zakładki jak spakować dziecko na obóz)

Czy moje dziecko może siedzieć w autokarze z kolegą/ koleżanką?

Tak, ważne jest poinformowanie o takim życzeniu nasze biuro najpóźniej na tydzień przed wyjazdem.

Czy możliwy jest dojazd własny lub dołączenie do podróży na trasie?

Tak, możemy spotkać się z uczestnikami na miejscu, prosimy o poinformowanie o tym wcześniej, kierownik wypoczynku zaplanuje odbiór dziecka. Istnieje również możłiwość , aby dołączyć do podróży na trasie podczas naszego postoju. Prosimy w obydwu przypadkach o poinformowanie o tym biuro.

Czy moje dziecko może być z koleżanką/ kolegą lub rodzeństwem w pokoju?

Tak, przed wyjazdem zbieramy informacje od rodziców, aby koledzy/ koleżanki mogli być razem w pokoju. Kierownik wypoczynku stara się w miarę możliwości spełnić życzenia przy planowaniu rozmieszczania uczestników w pokojach. Wszystkie prośby dotyczące zakwaterowania dzieci razem muszą zostać przesłane najlepiej przy zgłoszeniu dziecka na obóz lub najpóźniej 2 tygodnie przed wyjazdem, gdyż na miejscu może być już trudno to zmodyfikować.

W jaki sposób przydzielane są pokoje?

Kierownik wypoczynku stara się jak najlepiej dopasować osoby do wspólnych pokoi, zwraca przy tym uwagę na wiek i płeć uczestnika. Pokoje są osobne dla dziewczynek i chłopców.

W jaki sposób tworzone są grupy zajęciowe?

Grupy zajęciowe tworzone są na podstawie wcześniej zebranych preferencji uczestników co do typu zajęć, w których chcą uczestniczyć. Grupy językowe są podzielone z kolei wiekiem oraz poziomem zaawansowania znajomości języka.

Jak wyglądają posiłki w ośrodku? Czy podczas obozu można skorzystać ze specjalnej diety?

Śniadania i kolacje podawane są w formie bufetu szwedzkiego. Dzieci mają do wyboru różnorodne potrawy. Obiady serwowane są do stołów. Podwieczorek wydawany jest podczas przerwy poobiedniej.

W ośrodku istnieje możliwość zamówienia specjalnej diety za dodatkową opłatą, co należy zgłosić odpowiednio wcześniej przed wyjazdem.

Czy dziecko może mieć podczas Summer Camp własny telefon?

Tak, uczestnik może posiadać własny telefon, jest on przechowywany u kadry i wydawany na czas kontaktu telefonicznego z rodzicem.

Jak mogę skontaktować się z dzieckiem podczas obozu?

Podczas Summer Camp po przerwie poobiedniej odbywają się co kilka dni tzw. dyżury telefoniczne. W tym czasie każdy uczestnik może skontaktować się z bliskimi.

Jak wygląda dzień na Summer Camp?

Zajęcia programowe odbywają się zazwyczaj po śniadaniu, a zajęcia rekreacyjne po obiedzie. Te dwa bloki zamieniamy ze sobą w zależności od warunków pogodowych. Wieczorem mamy czas wolny na placach zabaw, boiskach, dyskoteki, ognisko, gry i zabawy. Codziennie zwracamy uwagę na warunki pogodowe i dopasowujemy do nich program, aby dzieci skorzystały jak najwięcej z zaplanowanych atrakcji. Campowicze zapoznawani są w przebiegiem dnia podczas porannego apelu. Rodzic codziennie otrzymuje informacje o naszych planach na dany dzień.

Czy będą wyjścia na zewnątrz ośrodka np.na drobne zakupy?

Tak, uczestnicy będą mogli zrobić drobne zakupy oraz pamiątki podczas wyjść do centrum miasteczka czy podczas zaplanowanej wycieczki.

Wyrusz w podróż
z Flow Wyjazdy!

Magia przygody, językowa ekscytacja i niezapomniane wspomnienia. Razem tworzymy historię pełną niepowtarzalnych chwil!